В Днепре могут оптимизировать больницу № 8 на Космической

21 февраля 2019, 09:35 1818
В Днепре могут оптимизировать больницу № 8 на Космической Фото № 0

265 сотрудников Днепровской специализированной больницы №8 могут остаться без работы

Медицинский и технический персонал клиники в течение нескольких дней находится в неведении касательно их дальнейшей судьбы, так как они узнали о планируемой реорганизации, однако не имеют информации о том, как она будет проходить. На сегодняшний день существует две версии, одной из которых является объединение с онкодиспансером, а второй – увольнение сотрудников.

По словам медперсонала, объединение с онкодиспансером может навредить онкобольным, которые будут подвергаться повышенному риску, постоянно сталкиваясь в стенах больницы с пациентами, страдающими инфекционными заболеваниями. Кроме того, такое слияние может негативно сказаться на лечении ургентных и плановых больных офтальмологического, ЛОР и челюстно-лицевого отделений больницы № 8.

Окончательное решение относительно реорганизации медицинского учреждения будет принято на сессии Днепропетровского областного совета, которая состоится 22 февраля.

На своих страницах в социальной сети Фейсбук сотрудники больницы №8 опубликовали открытое письмо президенту Украины, в котором описали сложившуюся ситуацию и попросили о помощи. Персонал клиники также надеется на поддержку медицинской общественности.

Відкритий лист – звернення.

Шановний Петро Олексійович!

Ми, колектив працівників Дніпропетровської клінічної лікарні № 8, просимо Вас захистити нашу лікарню , жителів міста Дніпро та області від свавілля та несправедливості місцевої влади.

На сайті Дніпропетровської обласної ради з’явився проект рішення від 24.01.2019 р. «Питання діяльності окремих обласних комунальних підприємств та закладів, що належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області 
Пунктом 37 передбачено «Реорганізувати комунальний заклад «Дніпропетровська міська клінічна лікарня № 8» Дніпропетровської обласної ради» (юридична адреса : вул. Космічна, буд. 19, м. Дніпро, 49100) шляхом приєднання до комунального закладу «Клінічний онкологічний диспансер» Дніпропетровської обласної ради» (юридична адреса: вул. Гавриленка, 1 , м. Дніпро, 49005) тобто нашу клініку реорганізувати шляхом її знищення.

Звичайно є сенс реорганізовувати та закривати клініки, які є збитковими і малоефективними. Наша лікарня розрахована на 200 стаціонарних ліжок, 90 ліжок денного стаціонару та 120 поліклінічних відвідувань в зміну. В нашій клініці цілодобово надається невідкладна медична допомога з офтальмологічного, отоларингологічного профілю та щелепно –лицьової хірургії дитячому населенню та дорослому населенню міста та області. В плановому порядку працює денний стаціонар, консультативна поліклініка для офтальмологічних, стоматологічних та отоларингологічних пацієнтів різного віку. Наша клініка щорічно в плановому та ургентному порядку надає допомогу понад 12000 пацієнтів у тому числі 7000 пацієнтів – діти від 0 до 17 років, біля 8000 пацієнтів отримують хірургічну допомогу високого рівня, з них 5-6 тисяч пацієнтів оперуються під загальною анестезією. Якщо провести просту арифметику, щоденно ми оперуємо 25-30 і більше пацієнтів. Колектив нашої клініки нараховує 265 штатних одиниць. Виникає логічне запитання : чи багато сьогодні в Україні клінік: які надають цілодобову невідкладну допомогу хворим дітям та дорослим з отоларингологічною, офтальмологічною та щелепно-лицевою патологією, які такою кількістю медичного персоналу спроможні проводити щоденно таку кількість оперативних втручань? До нас цілодобово звертаються хворі з гострими захворюваннями, сторонніми тілами ока, ротової порожнини, стравохода, вуха та травмами цих органів.

Якщо ні, то чому ми стали непотрібними? Наша клініка запровадила стандарти ЕС :1) Всі наші пацієнти після загального знеболення знаходяться в палаті пробудження під наглядом анестезіологічного персоналу до повного відновлення для забезпечення безпеки пацієнта в ранньому післяопераційному періоді. Ми єдині в місті Дніпро кому вдалося це організувати. 2) Також ми широко впроваджуємо хірургію одного дня, особливо це важливо для маленьких пацієнтів, для яких лікарняні стіни це величезний стрес.

Внаслідок ліквідації нашої клініки 265 працівників, враховуючи лікарів, медичних сестер, молодших медичних сестер, господарської служби та адміністративного персоналу залишаються на вулиці без роботи. Місто та область залишаються без цілодобової отоларингологічної, офтальмологічної медичної допомоги дорослих та дітей, а також без щелепно-лицевої хірургічної допомоги для дітей. Сьогодні ми є єдиною клінікою в місті де є цілодобова допомога для дітей та дорослих вищезазначених профілів. 
Лікарня в якій 30 років дорослим і дітям надавали комплексну медичну допомогу з отоларингології, офтальмології та щелепно-лицьової хірургії стала непотрібною?
Так, ми не заперечуємо: що щорічні недофінансування медицини в тому числі і нашого медичного закладу не дозволяють нам виконувати якісні ремонти, але ми їх робимо своїми силами та можливостями без допомоги держави. 
Так, нам дуже необхідні нове обладнання, але значно простіше вдосконалювати працюючий висококласний механізм ніж будувати його з нуля. Лікарі нашої клініки постійно вдосконалюють свої знання та вміння на міжнародних конференціях та стажуваннях. Саме лікарям нашої клініки довірили в 2018р. встановлення кохлеарних імплантів глухонімим дітям нашої області і виділили кошти з місцевого бюджету в розмірі 11 млн.гривень. 
Ці діти тепер так і залишаться без змоги почути наш світ!!!

Чому так сталося ? Ми , лікарі , не знаємо. Інші клініки зазначені в цьому проекті рішення Дніпропетровської обласної ради, реорганізовуються з комунального закладу в комунальні підприємства в рамках медичної реформи , яка передбачає автономізацію медичних закладів . І тільки наша лікарня чомусь реорганізовується шляхом приєднання до онкодиспансеру та виселенням нас на вулицю.

Сьогодні є інформація, що на території, де зараз знаходиться онкодиспансер (Гавриленко, 1), хочуть побудувати бізнес-центр. Поки що в кадастровій картці вказано, що за цією адресою земля знаходиться в комунальній власності, а її цільове призначення «Для будівництва та обслуговування будівель закладів охорони здоров’я та соціальної допомоги» . Але ми чудово знаємо, як швидко земля виводиться з комунальної власності і змінює своє цільове призначення.

Ми просимо допомогти нам зберегти висококваліфікований колектив та заклад для подальшого росту та розвитку, та для простих українців отримувати вузькопрофільну медичну допомогу високого рівня в тому числі в ургентному порядку.


Чого ми хочемо? 
Нам потрібні відповіді на питання від влади і підтримка жителів!
Ми хочемо знати: 
Що таке «реорганізація шляхом приєднання до іншого закладу» з наступним виселенням?
Що робити дорослим і дітям, які потребують спеціалізованої допомоги отоларинголога, офтальмолога та стоматолога (кількість звернень в ургентному порядку за 2018 рік 9 тис пацієнтів ?)
Як буде організована ургентна цілодобова допомога пацієнтам даних профілів ? 
Чому такі проекти рішення виникли без обговорення з медперсоналами обох клінік? 
Що буде з 265 робітниками КЗ «ДМКЛ №8» ДОР»? 
Нам потрібно, щоб наша лікарня зберегла наш статус і працювала далі.
Нам потрібна підтримка жителів Дніпра! Тому що ми працюємо для вас, для того, щоб ви були здорові і могли отримувати висококваліфіковану медичну допомогу завжди, коли в цьому виникає необхідність. 
Ми відкриті для запитань журналістів.

Источник: gorod.dp.ua
Подписаться Поделиться Твитнуть Обсудить
Комментарии (0)
Имя *
Комментарий *